Technika-összevont topik

Beszélgetések, túrák, viccek, adok-veszek,
friss motoros hírek, cikkek, és minden ami motorozás.
***brutus***
Fanatikus fórumlakó
Vele motorozok: MV Brutale 1090 R
Kapcsolat:

Re: Csizma-ruha-bukó..felszerelések topikja

Hozzászólás Szerző: ***brutus*** »

Na én meg egy ilyet újítottam be, HJC FG-15 Kynee. Eladtam a Shoeit. Óriási pozitív meglepetés. Sötét plexivel volt 65 ezer. Sima festéssel 45 ezer a Kelo Motornál. Nekem nagyon tetszik a grafikája, a plexi nagyon jól záródik, iszonyat kényelmes, mint egy Arai vagy egy Shark. Olyan csendes a sisak, hogy nem is gondoltam h ilyen csöndes is lehet egy kupak. Nem vicc, ha azt mondom, hogy az új Shoei XR-1100asnál nekem mindenben jobban tetszik. Az hangos is volt, sehol nem szellőzött így. Amiben rosszabb, az az egyszerűbb héjszerkezet. Egyébként le a kalappal. 2 napja 300 km-t mentem vele és nagyon bejön. Pinlok nélkül sem párásodik, nem úgy mint a Shoei. Be sem lehet lehelni, még városban állva sem. Ami érdekes, hogy olyan helyen is voltam ahol HJC-t és Shoeit is árultak és a hapsi a a Shoei XR1000-et és Raidet II-őt egy nagy szarnak mondta, azt mondta rohadt messze van az árban alatta lévő HJC-kel. Én HQ-1-et vagy FG-15 Ben Spiest akartam a fejletteb héj miatt, de mondták, hogy utcára túrázáshoz az is tökéletes. Tehát ha vki ilyet akar venni és nem akar sokat kidobni rá nyugodtan tegye meg. Ja és a Kelo Motor meg egy nagy 5-ös kiszolgálásból. Lehet a következő sisakom is HJC lesz.
Csatolmányok
3.JPG
4.JPG
Kenyér
Adminisztrátor
Vele motorozok: Rsv Mille '03
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Kenyér »

Bazze! Ez nagyon szép kupak! :ok :taps
Imikee
Fő OFFoló!
Vele motorozok: Én meg a majré :D
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Imikee »

Zsir!

Érdekes ez a SHOEI mizéria......... Lehet ott is már többet és a név mint ami mögötte van pl SONY :)
Hm azért durva........
"Magasabb rendű világpolgár tudat kerített minket hatalmába!
.... azaz még mindig részegek vagyunk és b@szni akarunk!"

"Olyan vagyok mint Isten. Mindenki tudja,hogy létezem de még senki sem látott"
Fazer1000
Igazi tag
Vele motorozok: Yamaha FZ6 S
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Fazer1000 »

Én mondtam hogy a HJC a befutó.... :ok
barnipapa
Fanatikus fórumlakó
Vele motorozok: Tuono 1000R '06
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: barnipapa »

Imikee írta:Zsir!

Érdekes ez a SHOEI mizéria......... Lehet ott is már többet és a név mint ami mögötte van pl SONY :)
Hm azért durva........

Nem tudom mire gondolsz,hisz a shoei előbbi márkái középkategoriás cuccok elérhető pénzért!
40 000 a raid2,xr1000 pedig 46000-től ár értékben kívánló! Most 65000-ért ezt a HJC-t sztem nem kell az egekig dicsőíteni,hisz egy 20 000 pénzel hosszabb! :idea:
***brutus***
Fanatikus fórumlakó
Kapcsolat:

Amit te belinkeltél Raid II 40-ért azok használtak voltak. XR1000 meg sztem nincs újan 46-ért, és aki árulja az is eléggé szidta, a HJC-hez képest sokkal rosszabb és ezt ő mondta. Amúgy 53 ezer volt, a plexi volt hozzá még 12 ezer. Én össze tudtam hasonlítani közvetlenül az XR1100-al, így írtam le a véleményem. A Raid II és az XR1000 még rosszabb sisak... Úgyhogy én nem bántam meg és el nem cserélném ezekre a Shoei-kre.
barnipapa
Fanatikus fórumlakó
Kapcsolat:

***brutus*** írta:Amit te belinkeltél Raid II 40-ért azok használtak voltak. XR1000 meg sztem nincs újan 46-ért, és aki árulja az is eléggé szidta, a HJC-hez képest sokkal rosszabb és ezt ő mondta. Amúgy 53 ezer volt, a plexi volt hozzá még 12 ezer. Én össze tudtam hasonlítani közvetlenül az XR1100-al, így írtam le a véleményem. A Raid II és az XR1000 még rosszabb sisak... Úgyhogy én nem bántam meg és el nem cserélném ezekre a Shoei-kre.

Na kedves Brutus!
Mivel te egy szűk sisakot próbálsz összehasonlítani egy olyan sisakkal ami JÓ a fejedre eleve kizárja a helyes megitélést alapjait.Gondolom ha először egy elrontott méretű Hjc-t vetél volna na akkor az lenne most nálad a fos!Többek közt olyan sokat mehetél idén a Hjc-ben ,hogy még azt sem tudhatod milyen,talán majd szezon végére mondhatsz ide pár szót szűken!!!
....és amíg ki nem derült ,hogy a méret választást elszúrtad,ami a TE hibád és nem a Shoei gyáré,hangsúlyozom NEM A GYÁRTÓÉ!
Ezért kérlek kiméld meg a jó népet az elhamarkodott ítéleteiddel,mert pl sztem baromi nagy hülyeség ilyen dolgokat leírnod mivel még nem haszáltad EGYIK SISAKOT SEM,igy megitélni sincs alapod egyiket sem tök mindegy melyikről beszélünk!

Az eladóknak meg majd akkor hiszek ,ha fagy !Neki az a legfaszább ami a raktár készletett nyomja!Tetszik érteni!(csak azért irom le mert valószínűleg többet motoroztam le az általad leszólt,bár még ki sem próbált sisakkal,így nekem Tényleg van némi nemű fogalmam mit is takar a márka !)
Üdv Bpapa(remélem elgondolkozol mikor veszed megint magadra a teszt újságíró szerepét. Szerintem csak akkor kezdj bele, ha amiről írsz,már ismered annyira és használtad már annyit ,hogy tudd miről is fecsegsz !!!
Záró akkordként pedig csak annyit ezt nem ám azért ítram,hogy napokig szócsatázzunk,mert
értelmét nem látom,csak maga a tanulság kedvéért,hogy nem fikázunk,nem dicsőitünk semmit
amiről azt sem tudjuk ,hogy mi is voltakép!!!
Mert az óvodában rendeben volt ,hogy mindig az a legjobb ami nekem van,de hát azóta felnőtünk kérem szépen!Gondolom te is! :hy
***brutus***
Fanatikus fórumlakó
Kapcsolat:

Szerintem 300 km motorozás után nyugodtan kifejthetem a véleményem a sisakokról. De akkor nyilván a Tuonoról irt véleményem is csípheti a szemed, hisz csak 3000 km-t motoroztam le. De én legalább leírom róla a benyomásaimat, ha mindenki csak olvasná a fórumot, nem haladna sehova. Egy motortesztelő sem megy ennél többet egy teszt írása után és mégis van fogalma a motoról. Nem kell 1 évet mennem egy sisakkal, hogy megmondjam milyen. A Shoei nem volt rossz a fejemen, az volt a jó méret, az hogy hozzáért az orrom nem a sisak hibája, bár nem hiszem, hogy egyedül nekem volt-lesz vele problémám. Én leírtam, hogy a Shoei nagyon össze van rakva és minden szuper volt rajta addig, amíg nem mentem vele. A HJC sokkal jobb túrázni a puha bélése miatt és sokkal halkabb is. Nekem van összehasonlítási alapom mert ugyan azzal a motorral mentem mindkettővel, tehát sztem nyugodtan írhatok tesztet bármelyikről, ahogy én látom. Senkinek sem mondtam h a Shoei szar lenne, az én igényeimnek (az egyszerűbb anyagú héjat leszámítva) sokkal jobban megfelel a HJC. Nem is értem mi a problémád amikor egyik sisakot sem próbáltad. Majd ha kipróbálod őket írd le mert kíváncsi vagyok a véleményedre. Ez a fórum pontosan arról szól, hogy leírjuk és megosztjuk egymással a véleményeinket. Tehát leírom még egyszer ha tetszik ha nem, melyik sisak miben jobb az ÉN meglátásaim szerint és az én igényeimnek megfelelően.
- Amiben a Shoei XR1100 jobb: - héj anyaga
- Amiben a HJC FG-15 jobb: - kényelem
- csendesség (nem fütyül különböző hangokon)
- plexi egyáltalán nem párásodik (nem úgy mint a Shoei)
- plexi nem hajlik ha le akarom csukni
- kevesebb mint fele annyiba kerül
barnipapa
Fanatikus fórumlakó
Kapcsolat:

***brutus*** írta:Szerintem 300 km motorozás után nyugodtan kifejthetem a véleményem a sisakokról. De akkor nyilván a Tuonoról irt véleményem is csípheti a szemed, hisz csak 3000 km-t motoroztam le. De én legalább leírom róla a benyomásaimat, ha mindenki csak olvasná a fórumot, nem haladna sehova. Egy motortesztelő sem megy ennél többet egy teszt írása után és mégis van fogalma a motoról. Nem kell 1 évet mennem egy sisakkal, hogy megmondjam milyen. A Shoei nem volt rossz a fejemen, az volt a jó méret, az hogy hozzáért az orrom nem a sisak hibája, bár nem hiszem, hogy egyedül nekem volt-lesz vele problémám. Én leírtam, hogy a Shoei nagyon össze van rakva és minden szuper volt rajta addig, amíg nem mentem vele. A HJC sokkal jobb túrázni a puha bélése miatt és sokkal halkabb is. Nekem van összehasonlítási alapom mert ugyan azzal a motorral mentem mindkettővel, tehát sztem nyugodtan írhatok tesztet bármelyikről, ahogy én látom. Senkinek sem mondtam h a Shoei szar lenne, az én igényeimnek (az egyszerűbb anyagú héjat leszámítva) sokkal jobban megfelel a HJC. Nem is értem mi a problémád amikor egyik sisakot sem próbáltad. Majd ha kipróbálod őket írd le mert kíváncsi vagyok a véleményedre. Ez a fórum pontosan arról szól, hogy leírjuk és megosztjuk egymással a véleményeinket. Tehát leírom még egyszer ha tetszik ha nem, melyik sisak miben jobb az ÉN meglátásaim szerint és az én igényeimnek megfelelően.
- Amiben a Shoei XR1100 jobb: - héj anyaga
- Amiben a HJC FG-15 jobb: - kényelem
- csendesség (nem fütyül különböző hangokon)
- plexi egyáltalán nem párásodik (nem úgy mint a Shoei)
- plexi nem hajlik ha le akarom csukni
- kevesebb mint fele annyiba kerül

[youtube][/youtube]

Tehát ,kifejtem még egyszer!
Mivel 300 km -es nagy tapasztalatodat megosztotad velünk,hát köszi!
De akkor sem hiszem el ,hogy bármilyen alapos tapasztalatod van a sisakok megitélésében.
Ha majd a sisak kicsit "engedni" fog a használat során utána fogalmazd meg a véleményed,és lehetőleg csak arról amiről van némi tapasztalatod.
Sajnos a Shoeiről nem sokat tudsz írni mivel szinte semmit sem mentél vele,de a véleményedet tudomásul veszem,és elteszem a megfelelő helyre,a mit sem ér tapasztalatok mellé!
Pont oda mint oly sok tesztmotoros újságíró véleményét aki nem ,hogy csak hülyeségekl írja teli az újságokat,de sajnos valymi köze sincs a motorozáshoz!
Egyszer kétszer ,látnod vagy hallanod kéne milyen szerncsétlen banda probálgatja ki a motorokat és ír véleményt,ne akarj te is az ilyen botcsinálta "a nagy igazság megmondója lenni,vagy fejtsd ki szerényebben a véleményedet hátha evvel nem fogod olyan emberek ellenszenvét kiváltani,
akinek mondjuk vannak az általad nem preferált felszerelés,motor,vagy bármiről ,kialakult és használható ,és legfontosabb :TAPASZTALATON fekvő véleménye!
:hy
Kenyér
Adminisztrátor
Kapcsolat:

És szeretném,ha ez a szócsata itt véget is érne. Mind2 fél elmondta a véleményét. Én személy szerint örülök,hogy Brutus egyátalán veszi a fáradtságát,és mint magánember elmondja a véleményét. Hogy megállja a helyét,már nem dolgom eldönteni. Folytassátok pü,vagy cseréljetek telefonszámot. Vagy van szájkarate topik ;)
***brutus***
Fanatikus fórumlakó
Kapcsolat:

Tehát akkor én is leírnám még egyszer. Ahhoz, hogy megállapítsam, hogy egy sisak párásodik-e, vagy hogy mennyire kényelmes és hangos nem kell ezer több ezer km-t lemotoroznom, nem tartós tesztet akarok írni sisakról. Az, hogy ezzel kiváltottam az ellenszenvedet őszintén nem érdekel. Nem telik mindenkinek Shoei sisakra és mint tudjuk a nagy név mögött sokszor nincs sok minden és nem ér többet mint más gyártó olcsóbb sisakja. Akkor neked elég sok emberrel bajod lehet, ha te nem hiszel azoknak akik tesztet írnak a motorokról. Én inkább hiszek nekik, akik sokszor annyit motoroznak mint mi. Ha megnézed a Superbike vagy a Motorrveü újságíróit (attól eltekintve hogy nem mindig a legműveltebb és legszimpatikusabb emberek) igenis sokkal nagyobb tapasztalattal és sokszor több éves versenymúlttal rendelkeznek, tehát én legtöbbször hiszek nekik. Én nem gondolom, hogy nagyképűen fejtettem ki a véleményem és ha neked fáj, hogy leírtam, hogy nekem a HJC sokkal jobban bejött ennyi km után, mint a Shoei nem igazán érdekel. Neked egyik sisakkal sincs tapasztalatod, így azt sem értem miért szúrja a szemed ha leírom mik az észrevételeim. Ennyi erővel beírhatnál az összes motoros újságba ahol Tuono-t tesztelnek, hogy milyen jogon írnak róla véleményt pár 100 km után amikor te már több tízezer km-t lementél vele. A megbízhatóságtól eltekintve igenis véleményt lehet alkotni pár szár km után a motorokról és a felszerelésekről egyaránt ha olyan környezetben használod amire kitalálták. De ha ez megnyugtat, majd ha esőben is megyek a sisakkal leírom beázott-e, vagy hogy kitágult-e kicsit a bélése. Addig is ajánlom neked, próbáld ki a sisakot és akkor majd kíváncsian várom a meglátásaidat. Addig is tisztelettel :hy

Tehát ,kifejtem még egyszer!
Mivel 300 km -es nagy tapasztalatodat megosztotad velünk,hát köszi!
De akkor sem hiszem el ,hogy bármilyen alapos tapasztalatod van a sisakok megitélésében.
Ha majd a sisak kicsit "engedni" fog a használat során utána fogalmazd meg a véleményed,és lehetőleg csak arról amiről van némi tapasztalatod.
Sajnos a Shoeiről nem sokat tudsz írni mivel szinte semmit sem mentél vele,de a véleményedet tudomásul veszem,és elteszem a megfelelő helyre,a mit sem ér tapasztalatok mellé!
Pont oda mint oly sok tesztmotoros újságíró véleményét aki nem ,hogy csak hülyeségekl írja teli az újságokat,de sajnos valymi köze sincs a motorozáshoz!
Egyszer kétszer ,látnod vagy hallanod kéne milyen szerncsétlen banda probálgatja ki a motorokat és ír véleményt,ne akarj te is az ilyen botcsinálta "a nagy igazság megmondója lenni,vagy fejtsd ki szerényebben a véleményedet hátha evvel nem fogod olyan emberek ellenszenvét kiváltani,
akinek mondjuk vannak az általad nem preferált felszerelés,motor,vagy bármiről ,kialakult és használható ,és legfontosabb :TAPASZTALATON fekvő véleménye!
:hy[/quote]
***brutus***
Fanatikus fórumlakó
Kapcsolat:

Kenyér írta:És szeretném,ha ez a szócsata itt véget is érne. Mind2 fél elmondta a véleményét. Én személy szerint örülök,hogy Brutus egyátalán veszi a fáradtságát,és mint magánember elmondja a véleményét. Hogy megállja a helyét,már nem dolgom eldönteni. Folytassátok pü,vagy cseréljetek telefonszámot. Vagy van szájkarate topik ;)

Ezennel én is lezártam, csak nem értettem miért baj ha leírtam a véleményemet. Nem írtam, hogy a Shoei szar lenne, olyan egyszerű, fejformától független dolgokat írtam le, mint a zajosság vagy a párásodás. De akkor itt a pont a történet végén. Mivel én is nagyon pozitívan csalódtam ebben a sisakban, gondoltam leírom, hátha vki ezzel a típussal szemezget és ha el tud tekinteni az egyszerűbb héjszerkezettől, bátran ajánlom neki próbálja ki. :ok
Sunnyogi
Moderátor
Vele motorozok: Rally Raid Capo
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Sunnyogi »

Imikee írta:Zsir!

Hm azért durva........

Sikerült a legjobb példát megtalálni... :zold
Nekem szinte mindenem Sony. TV, PSP, 3 Playstation... Az ég világon semmi baj nem volt vele, úgyhogy ez megint csak szubjektiv...
barnipapa
Fanatikus fórumlakó
Kapcsolat:

***brutus*** írta: XR1000 meg sztem nincs újan 46-ért, és aki árulja az is eléggé szidta, a HJC-hez képest sokkal rosszabb és ezt ő mondta. Amúgy 53 ezer volt, a plexi volt hozzá még 12 ezer. Én össze tudtam hasonlítani közvetlenül az XR1100-al, így írtam le a véleményem. A Raid II és az XR1000 még rosszabb sisak... Úgyhogy én nem bántam meg és el nem cserélném ezekre a Shoei-kre.

Nos Brutuszom erre a megnyílvánulásodra reagáltam volna ,ha már nem emlékszel!
Mert ebből a leírásból nekem az tünt ki ,hogy Te egy Shoei szakértő vagy mivel legalább 3 tipust fikáztál le 2 mondatban amiből talán egyet sikerült felhúznod és az sem stimmelt a fejedre!(de hogy Ő mondta ,meg a raid2 meg az xr 1000 még rosszabb sisak....te kis Shoei szakmumus!Ezek tényleg tapasztalaton alapuló észrevételek.Ha mindenki elhinné amit VALAKI mondott és utána arra hivatkozi,hogy neki van alapja az összehasonlításra!Na az egy ...)De mondom köszi a véleményed,már csak a szájkarate topicban válaszolok a továbbiakban!Bár több mondandóm nincs hozzád! ;)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára barnipapa 2010. márc. 8., hétf. 14:33-kor.
zoner
Igazi tag
Vele motorozok: Aprilia Falco
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: zoner »

Mit tudtok civakodni ilyen hülyeségeken :) 5 éve van egy ilyenem, akkor 40 körül volt:
Kép
Használom pályára, lemegyek vele Balatonig. Hangos? És? Nehéz? Naná! Bili a fejemre!

Ebből nem csinálok divatkérdést.
Cintu
Moderátor
Vele motorozok: TUONO 1000R
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Cintu »

Lehet normálisan érvekkel vitatkozni, veszekedni, verekedni. Ebből a fórumon az első engedélyezett. Értem én hogy már mindenkinek elege van a télből és pattanásig feszültek az idegek, de akkor sem ez a fórum, ahol le kéne vezetni. Aki mégis ideges, igyon, mint én. Mostantól minden piszkálódó hsz. törlésre kerül, akkor is ha hordoz magában hasznos információt.
nobody remains virgin. life fucks everyone
Kenyér
Adminisztrátor
Kapcsolat:

Köszönöm Cinta! :ok
***brutus***
Fanatikus fórumlakó
Kapcsolat:

Cintu írta:Lehet normálisan érvekkel vitatkozni, veszekedni, verekedni. Ebből a fórumon az első engedélyezett. Értem én hogy már mindenkinek elege van a télből és pattanásig feszültek az idegek, de akkor sem ez a fórum, ahol le kéne vezetni. Aki mégis ideges, igyon, mint én. Mostantól minden piszkálódó hsz. törlésre kerül, akkor is ha hordoz magában hasznos információt.

Én újra elolvastam amiket írtam és nem hiszem, hogy bármi rosszat írtam volna. Leírtam a tapasztalataimat a sisakokról, mert volt összehasonlítási alapom, de volt akinek nem tetszett. Sértegetést nem kezdtem, de ha átléptünk egy bizonyos szintet akkor én a részemről bocsánatot kérek. :roll:
Sunnyogi
Moderátor
Vele motorozok: Rally Raid Capo
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Sunnyogi »

Cintu úgy kellett volna irni, hogy

NOREPLY:"....."
:zold
Nyilván senki nem fogja sarasnak érezni magát. De nem is ez a lényeg...
Egyik igy gondolja, másik meg amúgy. :box
barnipapa
Fanatikus fórumlakó
Kapcsolat:

Cintu írta:Lehet normálisan érvekkel vitatkozni, veszekedni, verekedni. Ebből a fórumon az első engedélyezett. Értem én hogy már mindenkinek elege van a télből és pattanásig feszültek az idegek, de akkor sem ez a fórum, ahol le kéne vezetni. Aki mégis ideges, igyon, mint én. Mostantól minden piszkálódó hsz. törlésre kerül, akkor is ha hordoz magában hasznos információt.

:piszka :piszka :piszka :hihi
Válasz küldése