Hírek, és újdonságok

Beszélgetések, túrák, viccek, adok-veszek,
friss motoros hírek, cikkek, és minden ami motorozás.
Cintu
Moderátor
Vele motorozok: TUONO 1000R
Kapcsolat:

Re: Hírek, ujdonságok

Hozzászólás Szerző: Cintu »

nitrobi írta:
***brutus*** írta:
Kenyér írta:Bemutatkozik a super tenré!!

Az eleje nagyon hasonlít a Moto Guzzi Stelvióra, de amúgy szép böszme állat.

Super Tenerét három állásban használható blokkolásgátlóval, változtatható motorvezérlési térképekkel, elektromos gázkarral, kipörgésgátlóval, 270 fokos elékelésű sorkettes blokkal és hosszú utakat lehetővé tevő, nagy méretű, 23 literes üzemanyag-tartállyal látták el.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=CxK677pPCcA&feature=player_embedded[/youtube]

Nagyon vártam és csalódtam. Közönséges lett és inkább utcai, mint off-road.
nobody remains virgin. life fucks everyone
Cintu
Moderátor
Kapcsolat:

Kenyér! Most nézem, miket nyelvészkedsz: Tenré, tenerifé......
TENERÉ
AtiCapo
Igazi tag
Vele motorozok: Caponord
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: AtiCapo »

A piac diktál, be kellett állni a sorba. Ebben a kategóriában aki terepre akar menni ekkora géppel az úgyis KTM 990Adv-t vesz. A Tenere és társai nem valók terepre, lehet velük menni földutakon, vannak extrémebb kivételek de azok pilóta függők. Hétköznapi túrázók számára akik szeretnek akár napi 1000+ km-t motorozni azoknak jó lesz a Tenere, de ahhoz hogy a többiektől piacot szerezzenek vele kellenek ezek a szerintem is felesleges biz-baszok is, feltéve hogy nem viszik fel az árát egy GS szintre. Remélem hogy mire csere érett lesz a Capom addigra megjelenik az új V4-es blokkal, ha mégsem akkor nálam elég jó eséllyel indul a Tenere.
Nekem teszik de én már elég öreg vagyok ahhoz hogy ilyet mondjak. :D :D
"A sikeres ember az, aki reggel felkel, este lefekszik, és közben azt csinálja, amihez kedve van."( Bob Dylan )
nitrobi
Moderátor
Vele motorozok: pegaso strada 650
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: nitrobi »

AtiCapo írta:A piac diktál, be kellett állni a sorba. Ebben a kategóriában aki terepre akar menni ekkora géppel az úgyis KTM 990Adv-t vesz. A Tenere és társai nem valók terepre, lehet velük menni földutakon, vannak extrémebb kivételek de azok pilóta függők. Hétköznapi túrázók számára akik szeretnek akár napi 1000+ km-t motorozni azoknak jó lesz a Tenere, de ahhoz hogy a többiektől piacot szerezzenek vele kellenek ezek a szerintem is felesleges biz-baszok is, feltéve hogy nem viszik fel az árát egy GS szintre. Remélem hogy mire csere érett lesz a Capom addigra megjelenik az új V4-es blokkal, ha mégsem akkor nálam elég jó eséllyel indul a Tenere.

Nem 1200as V2-es Capot rebsgetnek? Biztos V4es lesz az :?:
Kép
Kenyér
Adminisztrátor
Vele motorozok: Rsv Mille '03
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Kenyér »

Cintu írta:Kenyér! Most nézem, miket nyelvészkedsz: Tenré, tenerifé......
TENERÉ

Kihagytam egy -e betűt.
BIztos e-veszítettem :hihi
Kenyér
Adminisztrátor
Kapcsolat:

A Pénzügyminisztérium (PM) szakértői túl kockázatosnak, gazdaságtalannak és jogszerűtlennek tartják a Balatonring sávolyi motorversenypálya megépítésének állami támogatását - írta csütörtökön a birtokába került, belső használatra készült pénzügyminisztériumi anyagra hivatkozva az index.hu hírportál.

A Nemzeti Fejlesztési és Gazdasági Minisztérium és a Pénzügyminisztérium által előkészített, a pénzügyminiszter által azonban végül nem támogatott előterjesztést tavaly október végén fogadta el a kormány, 20 milliárd forint állami támogatást és 15 milliárd forint állami hitelgaranciát ítéltek oda a beruházásra.

Az index.hu szerint Oszkó Péter pénzügyminiszter azért nem írta alá a Motorcentrum hitelgaranciájáról és állami támogatásáról szóló kormány-előterjesztést, mert a PM szakértői túl kockázatosnak, gazdaságtalannak és jogszerűtlennek tartják elképzelést.

A hírportál szerint a szakértői anyagban egyebek között az áll, hogy „kockázatos a bevételek alakulása, s ennek következtében a hitel törlesztését nem látjuk biztosítottnak. A működtetetés során olyan jelentős összegű költségvetési támogatást vesznek figyelembe, amelyek nem szerepelnek a középtávú költségvetési tervekben, ezért ennek biztosítása csak az államháztartási hiány – nemzetközi vállalásainkkal ellenkező – növelésével lenne lehetséges”.

A PM szakértői szerint „nem számszerűsíti az anyag a projekt megvalósításának és működtetésének költségvetésre gyakorolt pozitív hatását (munkahelyteremtés, adóbevételek, stb.), és ennek hiányában nehéz alátámasztani bármiféle állami szerepvállalást”. Azt is írják, hogy „a jelenlegi nehéz gazdasági helyzetben, amikor a vállalkozások nehezen jutnak finanszírozási forráshoz, nem tartjuk elfogadhatónak az MFB forrásait ilyen célra és ilyen kockázatos projektre allokálni”.

Szerdán nyílt levélben fordult Bajnai Gordon miniszterelnökhöz három civil szervezet, amelyben a Magyar Fejlesztési Bank (MFB) által a Sávoly Motorcentrum Kft. részére nyújtandó 15,3 milliárd forint összegű kölcsönre és a mintegy 20 milliárd forint költségvetési támogatásra vonatkozó szerződéskötés és a kapcsolódó kifizetések felfüggesztését kérték.
Kenyér
Adminisztrátor
Kapcsolat:

AtiCapo
Igazi tag
Kapcsolat:

nitrobi írta:
AtiCapo írta:A piac diktál, be kellett állni a sorba. Ebben a kategóriában aki terepre akar menni ekkora géppel az úgyis KTM 990Adv-t vesz. A Tenere és társai nem valók terepre, lehet velük menni földutakon, vannak extrémebb kivételek de azok pilóta függők. Hétköznapi túrázók számára akik szeretnek akár napi 1000+ km-t motorozni azoknak jó lesz a Tenere, de ahhoz hogy a többiektől piacot szerezzenek vele kellenek ezek a szerintem is felesleges biz-baszok is, feltéve hogy nem viszik fel az árát egy GS szintre. Remélem hogy mire csere érett lesz a Capom addigra megjelenik az új V4-es blokkal, ha mégsem akkor nálam elég jó eséllyel indul a Tenere.

Nem 1200as V2-es Capot rebsgetnek? Biztos V4es lesz az :?:

Bocs, a Varába várják az új V4-est. :pacsi De mondjuk egy LE-ben lehúzott és nyomatékban erősített V4-es lehet, hogy nem volna rossz a Capohoz :xd
"A sikeres ember az, aki reggel felkel, este lefekszik, és közben azt csinálja, amihez kedve van."( Bob Dylan )
Cintu
Moderátor
Kapcsolat:

Kenyér írta:
Cintu írta:Kenyér! Most nézem, miket nyelvészkedsz: Tenré, tenerifé......
TENERÉ

Kihagytam egy -e betűt.
BIztos e-veszítettem :hihi

Neked most már nagyon motorozni kéne, mert kezdesz bekattanni.
Kenyér
Adminisztrátor
Kapcsolat:

Szerintem ma megyek egy kürt :oops:
Kenyér
Adminisztrátor
Kapcsolat:

mitszolsz bringhez? :xx
AtiCapo
Igazi tag
Kapcsolat:

Kenyér írta:A Pénzügyminisztérium (PM) szakértői túl kockázatosnak, gazdaságtalannak és jogszerűtlennek tartják a Balatonring sávolyi motorversenypálya megépítésének állami támogatását - írta csütörtökön a birtokába került, belső használatra készült pénzügyminisztériumi anyagra hivatkozva az index.hu hírportál.

A Nemzeti Fejlesztési és Gazdasági Minisztérium és a Pénzügyminisztérium által előkészített, a pénzügyminiszter által azonban végül nem támogatott előterjesztést tavaly október végén fogadta el a kormány, 20 milliárd forint állami támogatást és 15 milliárd forint állami hitelgaranciát ítéltek oda a beruházásra.

Az index.hu szerint Oszkó Péter pénzügyminiszter azért nem írta alá a Motorcentrum hitelgaranciájáról és állami támogatásáról szóló kormány-előterjesztést, mert a PM szakértői túl kockázatosnak, gazdaságtalannak és jogszerűtlennek tartják elképzelést.

A hírportál szerint a szakértői anyagban egyebek között az áll, hogy „kockázatos a bevételek alakulása, s ennek következtében a hitel törlesztését nem látjuk biztosítottnak. A működtetetés során olyan jelentős összegű költségvetési támogatást vesznek figyelembe, amelyek nem szerepelnek a középtávú költségvetési tervekben, ezért ennek biztosítása csak az államháztartási hiány – nemzetközi vállalásainkkal ellenkező – növelésével lenne lehetséges”.

A PM szakértői szerint „nem számszerűsíti az anyag a projekt megvalósításának és működtetésének költségvetésre gyakorolt pozitív hatását (munkahelyteremtés, adóbevételek, stb.), és ennek hiányában nehéz alátámasztani bármiféle állami szerepvállalást”. Azt is írják, hogy „a jelenlegi nehéz gazdasági helyzetben, amikor a vállalkozások nehezen jutnak finanszírozási forráshoz, nem tartjuk elfogadhatónak az MFB forrásait ilyen célra és ilyen kockázatos projektre allokálni”.

Szerdán nyílt levélben fordult Bajnai Gordon miniszterelnökhöz három civil szervezet, amelyben a Magyar Fejlesztési Bank (MFB) által a Sávoly Motorcentrum Kft. részére nyújtandó 15,3 milliárd forint összegű kölcsönre és a mintegy 20 milliárd forint költségvetési támogatásra vonatkozó szerződéskötés és a kapcsolódó kifizetések felfüggesztését kérték.

Kíváncsi lennék arra a három cilvil szervezetre, gondolom a "nagyon okos" levegő munkacsoport is benne van :be :be :be
Kenyér
Adminisztrátor
Kapcsolat:

Ez magyarország..
És hol vannak már 2 éve?? Miért ilyenkor kezdenek gecizni?
Reméllem semmi nem lesz belőle...
nitrobi
Moderátor
Kapcsolat:

Kenyér írta:Ez magyarország..

Ha már benne van "Offshore" Péter neve az jót nem jelent. Biztos nincsen érdekeltsége a dologban. :no
Én sem értem mire jó ez, és miért most? :pff
Kép
barnipapa
Fanatikus fórumlakó
Vele motorozok: Tuono 1000R '06
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: barnipapa »

nitrobi írta:
Kenyér írta:Ez magyarország..

Ha már benne van "Offshore" Péter neve az jót nem jelent. Biztos nincsen érdekeltsége a dologban. :no
Én sem értem mire jó ez, és miért most? :pff

Közel a választás,már nem tudnak mutyizni belőle semmit,érdekük már nem fűzödik hozzá a továbbiakban!
Pedig biztos jót tenne a térségnek,de hát mikor is vették ezek számba a jónépet....soha!
:be
Kenyér
Adminisztrátor
Kapcsolat:

Kép
Kenyér
Adminisztrátor
Kapcsolat:

nitrobi
Moderátor
Kapcsolat:

ShowBike bemutató a Nyírplázában

Ruházati és kiegészítő bemutató márciusban Nyíregyházán

A Shox nyíregyházi partnerüzlete a ShowBike március 12-én és 13-án, pénteken és szombaton bemutatót tart termékeiből a Nyírpláza földszintjén. A hosszú tél után a motorosok kiéhezve várják a különböző rendezvényeket, ahol találkozhatnak egymással, motorokkal, egyáltalán bármivel, ami a motorozással kapcsolatos. Ők biztosan nem fognak csalódni, hiszen a ShowBike bukósisakjai és egyéb ruházati termékei mellé a Yamaha Karsai elhozza a márka 2010-es újdonságait, valamint a helyi rendőrség bemutatja egyik félelmetes rendőrmotorját. Rajtuk kívül kiállít még a KTM, a Harley-Davidson, a Kawasaki, a Honda, a BMW, és a Suzuki.

Ha az időjárás kedvezően alakul, akkor az érdeklődők saját motorjukon kipróbálhatják az Kép bukósisakjait, ezzel is elősegítve a jó választást.
Kép
Kenyér
Adminisztrátor
Kapcsolat:

A KTM a gyár történetében először idén elindul a legendás Man-szigeti TT-n. Az osztrákok az RC8-R-t nevezik három kategóriába, a Superstock, a Superbike és a Senior viadalokra. A KTM ezzel tovább erősíti pozícióit a szupersport kategóriákban, hiszen idén már részt vett a német IDM sorozatban, de szó van róla, hogy az idei évben néhány SBK-futamon is rajthoz állnak. A versenyzőket illetően egy név már biztos, James Edmeades is az RC8 nyergében áll majd rajthoz.
nitrobi
Moderátor
Kapcsolat:

Első hivatalos kép a Yamaha Fazer 8-ról

A Yamaha éppen csak bemutatta a Super Tenerét, máris közzétett egy újabb részletet a hamarosan esedékes másik újdonságról is.

Kép

Szerdán mindenki a Super Teneré érkezését figyelte, közben a Yamaha szép csendben közzétett egy újabb fotót a fejidomos Fazer 8-ról. A motor alapvetően csak szélterelő elemében tér el az FZ8-tól, mégis teljesen más a megjelenése. A hivatalos dátum továbbra is március 12, azaz majdnem két hetet kell várnunk a korábban legnagyobb népszerűségnek örvendett hangvillás gép utódjának bemutatásáig.
Kép
Válasz küldése