Mille Futura

Technikai fórum, típusok szelektált bontásával!
Mille,Tuono,RXV,SXV,Pegaso,Rs,Mx,Rx,Falco,Futura,Caponord...
Topikok modellenként, problémánként..
pilota67
Új tag
Vele motorozok: rst futura
Kapcsolat:

Re: Mille Futura

Hozzászólás Szerző: pilota67 »

Tommi86 írta:
blazed írta:
Tommi86 írta:Sziasztok Rst tulajok,

Bézi Tamás vagyok, múlt héten én is boldog Aprilia tulaj lettem. Gondoltam csatlakozok hozzátok. Én Mogyoródon lakom, mellesleg motorszerelő is vagyok, bár már csak hobby szinten szerelgetek, de van egy műhelyem. Ennek ellenére, a közel jövőben felkeresem a Polyák Lacit sok jót hallottam róla és van egy két dolog amit meg kell csinálni a motoron. Megpróbálok képet is csatolni a bejegyzéshez
Szia Tamás!

Gratula a motorhoz, nagyon szép, láva narancs mint az enyém :) Én 9.kerületi vagyok, ha szeretnéd valamikor jövő héten amikor jó idő lesz kiugrok Mogyoródra, megnézném a motorod és elmondanám az én tapasztalataimat eddig a motorral, bár még csak ~2300km-t tettem meg vele, sokat tanultam róla :)

Külföldről hoztad be?

Üdv
Balázs

Szia Balázs,

Az nagyon jó lenne. Nem a moci magyar volt. A második tulajtól vettem. 41000 km van benne. Egy nagyon rendes fickó volt az előző tulaj, de majd elmesélem akkor.

Tomi
Kezdek irigykedni! Többségbe kerültek a piros Futurák! Ugyanez a szín volt a Pegasom, imádtam, de Futrinkára ezüstszínben akadtam, de attól ugyanúgy szeretem! Sok szerencsét a géphez, tapasztalatcserére meg itt leszünk...
Üdv: István
blazed
Kíváncsi
Vele motorozok: RST 1000 Futura
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: blazed »

Ma indultunk volna egy túrára amikor is az alábbi történt:

Volt, hogy picit többet forgott az önindító főleg az első 1-2 próbálkozásnál de azóta ez van. A videón a második próbálkozásnál már egy olyan variációja is látható a problémának, hogy a fordulatszám és a sebesség mutatók kúsznak felfelé amikor nyomom az öndítót...
Az akksi 1 éves, hallani az üzemanyagpumpát több indítási próbálkozás után is, van benne szufla tuti.
Kb két hete mentem vele nagy esőben, lehet, hogy valami csatlakozó leoxidálódott/zárlatos... Kb 6-7 napja indítottam be akkor még semmi baja nem volt.
Van valakinek valami tippje mi lehet a baj? Remélem nem az öndiító szart be kompletten... Full hülye vagyok autók/motorok elektronikájához... (mondjuk akkor lehet h nem ezt a motort kellett volna vennem:D)
pilota67
Új tag
Kapcsolat:

blazed írta:Ma indultunk volna egy túrára amikor is az alábbi történt:

Volt, hogy picit többet forgott az önindító főleg az első 1-2 próbálkozásnál de azóta ez van. A videón a második próbálkozásnál már egy olyan variációja is látható a problémának, hogy a fordulatszám és a sebesség mutatók kúsznak felfelé amikor nyomom az öndítót...
Az akksi 1 éves, hallani az üzemanyagpumpát több indítási próbálkozás után is, van benne szufla tuti.
Kb két hete mentem vele nagy esőben, lehet, hogy valami csatlakozó leoxidálódott/zárlatos... Kb 6-7 napja indítottam be akkor még semmi baja nem volt.
Van valakinek valami tippje mi lehet a baj? Remélem nem az öndiító szart be kompletten... Full hülye vagyok autók/motorok elektronikájához... (mondjuk akkor lehet h nem ezt a motort kellett volna vennem:D)
hűha, elsőre gyenge aksinak tűnt! A második jelenség nem egyértelmű, mint amikor nem fogazódik az önindító...., de hát ennek szabadonfutó csapágyas rendszere van...! elsőnek megnézném az önindító relét... az tud problémázni, de házilag is javítható....ideiglenesen segít. Azért a rossz aksi lehetőségét zárd ki..., előjel nélkül behalhat...
blazed
Kíváncsi
Kapcsolat:

pilota67 írta: hűha, elsőre gyenge aksinak tűnt! A második jelenség nem egyértelmű, mint amikor nem fogazódik az önindító...., de hát ennek szabadonfutó csapágyas rendszere van...! elsőnek megnézném az önindító relét... az tud problémázni, de házilag is javítható....ideiglenesen segít. Azért a rossz aksi lehetőségét zárd ki..., előjel nélkül behalhat...
Köszi a gyors választ!
Ha akksi lenne akkor a 3-4. próbálkozás után már nagyon meg sem nyikkanna, nem?
pilota67
Új tag
Kapcsolat:

blazed írta:
pilota67 írta: hűha, elsőre gyenge aksinak tűnt! A második jelenség nem egyértelmű, mint amikor nem fogazódik az önindító...., de hát ennek szabadonfutó csapágyas rendszere van...! elsőnek megnézném az önindító relét... az tud problémázni, de házilag is javítható....ideiglenesen segít. Azért a rossz aksi lehetőségét zárd ki..., előjel nélkül behalhat...
Köszi a gyors választ!
Ha akksi lenne akkor a 3-4. próbálkozás után már nagyon meg sem nyikkanna, nem?
ha holnapig nem találod meg a hiba okát, vedd fel a kapcsolatot Telegdi Zoliékkal az Eleven Motornál!!! Dicsérik őket, és értenek az Apriliákhoz...
blazed
Kíváncsi
Kapcsolat:

pilota67 írta: ha holnapig nem találod meg a hiba okát, vedd fel a kapcsolatot Telegdi Zoliékkal az Eleven Motornál!!! Dicsérik őket, és értenek az Apriliákhoz...
köszi a tippet.
autó akksiról megpróbálni egy bikázást érdemes vagy azt felejtsem el?
azt olvastam h megvan a veszélye h túlterhelődik a motor elektromos rendszere szóval lehet, h inkább szépen megkérem kollégámat akinek FZ6-osa van hogy az ő mocijáról bikázzunk
plazer
Moderátor
Vele motorozok: -
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: plazer »

blazed írta:
pilota67 írta: ha holnapig nem találod meg a hiba okát, vedd fel a kapcsolatot Telegdi Zoliékkal az Eleven Motornál!!! Dicsérik őket, és értenek az Apriliákhoz...
köszi a tippet.
autó akksiról megpróbálni egy bikázást érdemes vagy azt felejtsem el?
azt olvastam h megvan a veszélye h túlterhelődik a motor elektromos rendszere szóval lehet, h inkább szépen megkérem kollégámat akinek FZ6-osa van hogy az ő mocijáról bikázzunk
Első körben nem ártana végig nézni a biztosítékokat sem. Ülés alatt van a két fő 30A-es, valahol a fejidomban a többi.
Nekem amikor a fesszab elszállt a capo-n és utána pont ahogy te is írtad sikerült autóról bikazassal konyomni meg egy biztosítékot akkor csinált hasonlót.
Ha nem ilyen baja van akkor én még a szabadon futora gondolnek - bár az meg nem függ össze a műszerfal hülyeségével.
Kép
Ki burzsujkodik, burzsuj lészen maga is! :xd
Tommi86
Új tag
Vele motorozok: RST1000 Futura
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Tommi86 »

Szia,

akkor ezért nem jöttél meglátogatni. Sajnálom, remélem megoldódott a probléma. Első körben én is aksira gyanakodnék, még akkor is ha látszólag van benne feszkó, sőt az AC felvesz kb 1-3 ampert az önindító meg elég sokat. Szóval, ha az AC megy is az még nem azt jelenti, hogy jó az aksid. Ha az aksid lesz a gond, mindenképp nézd meg a feszültségszabályzód, mert az 1 motorozás alatt is tönkre teheti, ha elromlott. Főleg, hogy nem rég még mentél vele. Ha kell tudok segíteni. Én most cseréltem le a töltés rendszerem egy MOSFET Cbr 600-as fesz.szabra,. tökéletesen üzemel. 40e volt (mármint az ára :) ). Ha kell aksi azt is tudok kölcsönözni, mert vettem újat, de a réginek sincs semmi baja. Viszonylag kevés alkatrész okozza ezt a problémát, de én már jártam így benzin probléma miatt is(karbis motornál, telefolyt a henger), szóval aksi, relé, önindító,szabadonfutó,motor.

Már annyi fórumot végiig olvastam a motorról, hogy kezdem kiismerni.
blazed
Kíváncsi
Kapcsolat:

Bikázva (közvetlen sarun, akksin nélkül) se indult, és kattogott az önindító relé úgyhogy megállapítottuk, hogy az lesz a gond. Relé csere + új akksi megoldotta a problémát, azóta úgy indul mint a pinty. Ha a relé eldobja magát akkor azt jelenti, hogy az akksi is szar, nem szabad csak relét cserélni mert előbb vagy utóbb megint beégeti a relét. Eleven Motornál nagyon készségesen segítettek, reléjük volt raktáron, akksit meg egy nap alatt beszerezték és be is üzemelték használatra készre. Ha bárkinek elromlana a jövőben, a javított és erősebb AP8112927 cikkszámú , valóban 150 ampert tudó relét vegyétek bele, illetve Yuasa akksit, amivel gyárilag szerelték. Elevenesek szerint az Exide ami volt benne nem rossz, de a Yuasa csak 2-3 ezerrel drágább viszont sokkal jobb. A relét amúgy a Hitachi gyártja és szerelték Yamahákba is - nemzetközi fórumokon azt olvastam, hogy Yamaha cikkszám alapján kell venni úgy olcsóbb - hát lófaszt! :D 17k az Aprilia cikkszámos, 30k a Yamaha...
Elmentünk vele hétvégén Zánkára, nagyon jókat gurultunk. 7307-es utat Tótvázsony és Balatonakali közt újra aszfaltozták, bitang jó! Ha arra jártok feltétlen próbáljátok ki.

Ezt meg most találtam random a neten, beszarás!
Kép
Kép
Kép
blazed
Kíváncsi
Kapcsolat:

Ezzel a motorral az élet nem unalmas. Megoldódik egy probléma és már jön is elő a másik. A kuplungom elkezdett nagyon bent fogni és elég puha. Valószínűleg a szokásos helyen az ó gyűrű ereszt, még nem néztem meg jobban. Elsőnek azt gondoltam leeresztem a rendszert és újra feltöltöm, aztán ha egy idő után újra kijön a gond, akkor végleges megoldást kell implementálni... Melyik márkájú és típusú fékolaj vált be nektek? Most DOT4-es van benne ami a gyári ajánlás, nem tudom hirtelen hogy melyik márkájú, talán Castrol. Olvasgattam és vannak tulajok akik DOT5-öst meg DOT5.1-est használnak, van tapasztalatotok ezekkel? Van valami különbség/előny?
Kenyér
Adminisztrátor
Vele motorozok: Rsv Mille '03
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Kenyér »

blazed írta:Bikázva (közvetlen sarun, akksin nélkül) se indult, és kattogott az önindító relé úgyhogy megállapítottuk, hogy az lesz a gond. Relé csere + új akksi megoldotta a problémát, azóta úgy indul mint a pinty. Ha a relé eldobja magát akkor azt jelenti, hogy az akksi is szar, nem szabad csak relét cserélni mert előbb vagy utóbb megint beégeti a relét. Eleven Motornál nagyon készségesen segítettek, reléjük volt raktáron, akksit meg egy nap alatt beszerezték és be is üzemelték használatra készre. Ha bárkinek elromlana a jövőben, a javított és erősebb AP8112927 cikkszámú , valóban 150 ampert tudó relét vegyétek bele, illetve Yuasa akksit, amivel gyárilag szerelték. Elevenesek szerint az Exide ami volt benne nem rossz, de a Yuasa csak 2-3 ezerrel drágább viszont sokkal jobb. A relét amúgy a Hitachi gyártja és szerelték Yamahákba is - nemzetközi fórumokon azt olvastam, hogy Yamaha cikkszám alapján kell venni úgy olcsóbb - hát lófaszt! :D 17k az Aprilia cikkszámos, 30k a Yamaha...
Elmentünk vele hétvégén Zánkára, nagyon jókat gurultunk. 7307-es utat Tótvázsony és Balatonakali közt újra aszfaltozták, bitang jó! Ha arra jártok feltétlen próbáljátok ki.

Ezt meg most találtam random a neten, beszarás!
Kép
Kép
Kép
Jesszusom :D
blazed
Kíváncsi
Kapcsolat:

azt hiszem kezd elfogyni a türelmem.
megint nem indul a motor pedig tegnap este mentem vele 120 kilométert probléma mentesen. gyanítom, hogy megint a töltés a hibás - ahogy nézem egy biztosítékom el is olvadt bár nem tudom pontosan hogy ez melyik. meg tudja valaki mondani hogy ezek a biztosítékok mire hivatottak? gondolom az önindító reléhez tartoznak de nem nagyon találtam a leírásban semmit.
Kép

nagyon ki vagyok akadva, az előbb indultunk volna túrázni, megint beöltözve, menetre készen pont mint a múltkor.
hobbimotornak vettem, nem járok vele hét közben, csak hétvégén túrázni, de ez nekem nem pálya bassza meg, hogy hetente baszódik el valami. nincs műhelyem, nem értek nagyon hozzá (elektronikához pláne), nekem erre nincs szükségem. faszán belenyúltam, mert vettem egy olyat amin semelyik ismert probléma nincs igazán megoldva és most szopok mint a torkos borz.

most persze leadhatom a motort az elevennél vagy abonyban hogy az összes elektronikai nyűgöt nézzék át és oldják meg, aztán szezon végére talán kész lesz és persze megint 150 ezerrel rövidebb leszek... őszintén szólva már nem tudom, hogy megéri-e, vagy adjam inkább el aztán vegyek egy hondát...
plazer
Moderátor
Kapcsolat:

blazed írta:azt hiszem kezd elfogyni a türelmem.
megint nem indul a motor pedig tegnap este mentem vele 120 kilométert probléma mentesen. gyanítom, hogy megint a töltés a hibás - ahogy nézem egy biztosítékom el is olvadt bár nem tudom pontosan hogy ez melyik. meg tudja valaki mondani hogy ezek a biztosítékok mire hivatottak? gondolom az önindító reléhez tartoznak de nem nagyon találtam a leírásban semmit.
Kép

nagyon ki vagyok akadva, az előbb indultunk volna túrázni, megint beöltözve, menetre készen pont mint a múltkor.
hobbimotornak vettem, nem járok vele hét közben, csak hétvégén túrázni, de ez nekem nem pálya bassza meg, hogy hetente baszódik el valami. nincs műhelyem, nem értek nagyon hozzá (elektronikához pláne), nekem erre nincs szükségem. faszán belenyúltam, mert vettem egy olyat amin semelyik ismert probléma nincs igazán megoldva és most szopok mint a torkos borz.

most persze leadhatom a motort az elevennél vagy abonyban hogy az összes elektronikai nyűgöt nézzék át és oldják meg, aztán szezon végére talán kész lesz és persze megint 150 ezerrel rövidebb leszek... őszintén szólva már nem tudom, hogy megéri-e, vagy adjam inkább el aztán vegyek egy hondát...
Egyszer sajnos át kell nézni és ami olyan azt rendbe tenni. Utána nem lesz gondod vele, persze ez olyankor nem vigasztalja az embert amikor ott áll és menne.
Kép
blazed
Kíváncsi
Kapcsolat:

plazer írta:Egyszer sajnos át kell nézni és ami olyan azt rendbe tenni. Utána nem lesz gondod vele, persze ez olyankor nem vigasztalja az embert amikor ott áll és menne.
hát ja, nincs nagyon más opció. így eladni csak nagyon áron alul tudnám, meg végső soron nem azért vettem hogy ilyen gyorsan eladjam. az elejétől fogva tudtam, hogy nem a legproblémamentesebb motor a világon de erre a szopórollerre azért nem számítottam...
holnap asszem felhívom az elevent, hogy küldjenek egy motormentőt és nézzenek át minden elektronikai nyűgöt aztán csinálják meg, kerül amibe kerül. múltkor mondták mikor elmentem az akksiért meg a reléért, hogy nyugodtan vigyem hozzájuk, ismerik a gócpontokat. remélem kész lesz belátható időn belül és lesz még lehetőségem motorozni ebben a szezonban....
plazer
Moderátor
Kapcsolat:

Azt azért meg hadd jegyezzem meg hogy én Lacihoz vinnem. Mindenképpen.
Kép
blazed
Kíváncsi
Kapcsolat:

plazer írta:Azt azért meg hadd jegyezzem meg hogy én Lacihoz vinnem. Mindenképpen.
Az lenne az ideális persze csak mivel nekem nincs trélerem, motormentőztetni kéne annak meg utánanéztem, abonyba pestről majdnem 30 ropi, pesten belül meg csak 7. Előbb elszaladtam vettem 30A-s biztosítékokat, multimétert meg akksi töltőt. Hátha indulásra tudom bírni
blazed
Kíváncsi
Kapcsolat:

kicseréltem korábban már említett 30amperes zöld biztit az önindító relé mellett...
Kép
megmértem az akksit, 12.05 voltot mutatott úgyhogy adtam neki egy esélyt és beindult, úgyhogy most boldogság van. remélem ez most tovább tart, hétvégén mennénk a balatonhoz lagziba vele..

fesz szabályzót cserélnem kéne minél előbb azt hiszem.
plazer
Moderátor
Kapcsolat:

blazed írta:kicseréltem korábban már említett 30amperes zöld biztit az önindító relé mellett...
Kép
megmértem az akksit, 12.05 voltot mutatott úgyhogy adtam neki egy esélyt és beindult, úgyhogy most boldogság van. remélem ez most tovább tart, hétvégén mennénk a balatonhoz lagziba vele..

Ezt az egészet az elejétől fog a kene végig nézni:
- megnézni a generátort hogy a 3 három frázison megfelelő áram jön-e ki
- barna nagy csatit megszüntetni
- fesszab előtt/után megszüntetni a csatlakozokat
- kímérni a fesszab után hogy ott van e hiba
- ki kene mérni a teljes rendszer veszteséget is, általában érdemes egy külön szálat húzni direktben az akku fele
- összes biztosíték helyett mehet be új vmi jó lehetőleg

Ha ez minden meg lesz nézve, az egyik helyen meglesz a tettes.
Kép
pilota67
Új tag
Kapcsolat:

Nagyon úgy néz ki az oxidálódott biztosíték okozta a hibát. Nem tudom a fészkét kitisztítottad e, az is hasonlóan nézhet ki, fémtisztára kell polírozni vagy újra cserélni, filléres tétel.
Viszont a fentebb leírtakat tényleg át kell nézni, hogy nyugodtan indulj útnak. Nem azért mert olasz a gép, hanem mert eltelt több mint 15 év, és hidd el, a japánokon is pont ugyanezek a problémák jönnek elő, sőt van mikor korábban....
blazed
Kíváncsi
Kapcsolat:

plazer írta:
blazed írta:kicseréltem korábban már említett 30amperes zöld biztit az önindító relé mellett...
Kép

Ezt az egészet az elejétől fog a kene végig nézni:
- megnézni a generátort hogy a 3 három frázison megfelelő áram jön-e ki
- barna nagy csatit megszüntetni
- fesszab előtt/után megszüntetni a csatlakozokat
- kímérni a fesszab után hogy ott van e hiba
- ki kene mérni a teljes rendszer veszteséget is, általában érdemes egy külön szálat húzni direktben az akku fele
- összes biztosíték helyett mehet be új vmi jó lehetőleg

Ha ez minden meg lesz nézve, az egyik helyen meglesz a tettes.
pilota67 írta:Nagyon úgy néz ki az oxidálódott biztosíték okozta a hibát. Nem tudom a fészkét kitisztítottad e, az is hasonlóan nézhet ki, fémtisztára kell polírozni vagy újra cserélni, filléres tétel.
Viszont a fentebb leírtakat tényleg át kell nézni, hogy nyugodtan indulj útnak. Nem azért mert olasz a gép, hanem mert eltelt több mint 15 év, és hidd el, a japánokon is pont ugyanezek a problémák jönnek elő, sőt van mikor korábban....

Nagyon szépen köszönöm az átfogó listát, végig fogok menni ezeken. Amit csak lehet, megpróbálok egyedül, esetleg autóvillamosság szerelő ismerőssel megcsinálni, elsősorban hogy ismerkedjek a motor rendszereivel, mert ha csak leadom valakinél, hogy csinálja meg, sosem fogom igazán érteni a dolgok miértjét és persze nem utolsó sorban, hogy több pénz maradjon benzinre :)
Válasz küldése