www.rsvforum.com

Az érzelem,és az esztétika találkozása a technikával:Aprilia !
Pontos idő: 2019. aug. 24., szomb. 13:47

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 206 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Mille Futura
HozzászólásElküldve: 2019. márc. 17., vas. 20:59 
Kíváncsi

Vele motorozok: RST 1000 Futura
Mai képek:

Kép
Kép
Kép

Kalandos út volt. Kecskemétre megérkezve barátom apja azonnal kiszúrta, hogy egy csavar áll ki a hátsó gumimból... A vadonat új, 100km-t futott gumiból, vasárnap. Mondom ilyen nincs.
Hatalmas szerencsénkre nem eresztett nagyon, így el tudtunk vele óvatosan indulni. Kiskunfélegyházán a benzinkúton egy robogós bácsitól megtudtuk, hogy pár házzal arrébb van egy nagyon profi gumis aki biztos lesz olyan kedves és megcsinálja nekünk... Felhívtuk, mondta, hogy pont nincs otthon, de 1 óra múlva menjünk vissza. Addig lementünk Tiszaalpárra, ettünk egyet, visszamentünk és a bácsi kb bruttó 5 perc alatt megjavította, nevetséges áron.
Ja, meg kirepült elém egy fácán + elütöttem 1 verebet is az első gumival, még szerencse hogy a csavar miatt nagyon óvatos tempóval közlekedtünk... Szóval ahogy mondtam; kalandos út volt :D

Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
HozzászólásElküldve: 2019. márc. 22., pén. 20:56 
Adminisztrátor

Vele motorozok: Rsv Mille '03
Ez nagyon jó :D
Megy face, és instagram :D :070 :yep

Vissza a tetejére
HozzászólásElküldve: 2019. ápr. 5., pén. 15:45 
Kíváncsi

Fú de kövérít ez a dzseki... vagy lehet h fogyni kéne :-?

Újra keszin a motor, tegnap a Polyák Laci tanácsára visszavittem, hogy garanciában nézzék meg ugyanis a szelepfedél tömítésnél (szerintem) szivárog az olaj, amit ugye ők cseréltek legutóbb illetve a fokozatkijelzőt is szarul kötötték be, mert nem lehet kalibrálni, hiába próbáltam meg vagy tízszer. Az AGO motors-t felhívtam, hogy mi lehet a gond, szerintük a sebességszenzort rossz kábelre kötötték valszleg...úgyhogy visszavittem a motort tegnap délután.
Viszont nagyon pozitívan csalódtam. A főnök jött oda hozzám, megnézte a motort és meghallgatott, elmondtam neki a múltkori agyfaszt, elnézést kért és megköszönte, hogy tájékoztattam mert nem tudott róla és beszélni fog a szerelőkkel. Mondtam, hogy én nagyon örülnék, ha jó lenne a viszonyunk, és szívesen hozhatnám ide a motort. Mondta hogy erre törekszik ő is, úgyhogy mindent meg fog tenni, az előző tulaj is oda vitte mindig és nem céljuk, hogy elveszítsék az ügyfeleket. Mivel épp zárni készültek már, az egyik értékesítő még fel is ajánlotta, hogy behoz városba a kocsimhoz, hogy ne kelljen buszoznom. Azt ígérték, nyomonkövetik mi fog történni a motorral hogy véletlen se ismétlődjön meg a múltkori incidens.. Meglátjuk, mi lesz, de ez egy jó kezdet.

A fentieken felül kértem, hogy cseréljék le a 10w60 fullszintetikus olajat a gyár által ajánlott 15w50 félszintetikusra. Ha elkészültek vele, megyek a Polyák Lacihoz, hogy feldobja a '05-ös' ECU térképet, mert az enyémen 100%, hogy nincs rajta és azt olvastam, hogy sokat javít az alacsony fordulatnál jelentkező rángatáson, sokkal jobban lehet adagolni a gázt. Aztán pedig ha minden igaz, lehet menni ki a világból is.

Vissza a tetejére
HozzászólásElküldve: 2019. ápr. 13., szomb. 1:47 
Új tag

Vele motorozok: rst futura
Látom, végre gurulsz! A kipufogód hátsó dobja még eredeti állapotban van, vagy ki van műtve a belseje? A videóból nem tudtam megállapítani...
A szoftvert én lecseréltettem a Lacival, de néha kicsit bánom... lehet hogy néhány hónapig így kellene használnod hogy kiismerd. Pont az veszett el az új beállítással, amire egy túramotornak szüksége van, az alacsonyabb fordulattartományban lágyan, finomabban reagált, és ha jól emlékszem 6ezres fordulat környékén van egy jól érezhető hátbarugás, ahol átmegy sportmotorba!!!! Bezzeg most az új szoftver gondolom az rsv gyujtástérképét kapta, végig egyenletesen húz mint egy bivaj, és különösen két főben, felpakolva, pláne lassú tempónál nem nagyon praktikus az agilis viselkedésű motor. Pláne hogy kiment az egyik gyujtótrafóm tavaly, kész szenvedés volt lassan menni, de miután kicseréltem, akkor sem lett olyan mint az eredeti szoftverrel. Néha azon gondolkodom, hogy visszarakatom, hisz több kmt használjuk túrázásra kettesben, mint egyedül, de ha csapatni akarok, csak odahúzom neki a magasabb fordulatra. Pályára nem hiszem hogy megyek vele, vagy ha igen, kötelezően le kell szerelni előtte a középsztendert, mert a hétköznapi használatban is leér tempósabb kanyarban...

Vissza a tetejére
HozzászólásElküldve: 2019. ápr. 13., szomb. 5:51 
Kíváncsi

pilota67 írta:
Látom, végre gurulsz! A kipufogód hátsó dobja még eredeti állapotban van, vagy ki van műtve a belseje? A videóból nem tudtam megállapítani...
A szoftvert én lecseréltettem a Lacival, de néha kicsit bánom... lehet hogy néhány hónapig így kellene használnod hogy kiismerd. Pont az veszett el az új beállítással, amire egy túramotornak szüksége van, az alacsonyabb fordulattartományban lágyan, finomabban reagált, és ha jól emlékszem 6ezres fordulat környékén van egy jól érezhető hátbarugás, ahol átmegy sportmotorba!!!! Bezzeg most az új szoftver gondolom az rsv gyujtástérképét kapta, végig egyenletesen húz mint egy bivaj, és különösen két főben, felpakolva, pláne lassú tempónál nem nagyon praktikus az agilis viselkedésű motor. Pláne hogy kiment az egyik gyujtótrafóm tavaly, kész szenvedés volt lassan menni, de miután kicseréltem, akkor sem lett olyan mint az eredeti szoftverrel. Néha azon gondolkodom, hogy visszarakatom, hisz több kmt használjuk túrázásra kettesben, mint egyedül, de ha csapatni akarok, csak odahúzom neki a magasabb fordulatra. Pályára nem hiszem hogy megyek vele, vagy ha igen, kötelezően le kell szerelni előtte a középsztendert, mert a hétköznapi használatban is leér tempósabb kanyarban...

Teljesen gyári a kipufogó rendszer, nincs kiherélve.
Érdekes amit mondasz az ECU-val kapcsolatban. Nekem is tetszik az, hogy a motorral lehet nagyon 'nagypapásan' is közlekedni ha épp arra van szükség, azt mondod, hogy az új térképpel nagyon ideges lesz a motor? Azt olvastam pedig, hogy fényévekkel jobban adagolható lesz a gáz, jelenleg ha elveszem majd utána újra gyorsítok picit (főleg városi tempónál), szinte lehetetlen olyan finoman tekerni a gázkart, hogy ne rántson egyet a motor. A kuplung csúsztatásával persze ki lehet ezt is védeni de nem akarom kinyírni a kuplungomat emiatt.

Igen a középsztender eléggé könnyen leér, tapasztaltuk :) először azt hittem, hogy lóg kicsit és nem húzza vissza rendesen a rugó de megnéztem és bizony jó az a rugó, koppig felhúzza úgyhogy nem egy rossz ötlet leszerelni. Amúgy sem nagyon használom, nem vagyok egy vézna, gyenge gyerek de eddig csak egyszer sikerült felrakni középsztenderre. A garázsban ahol tárolom műgyantával bevont beton burkolat van és elcsúszik a lába hiába állok rá mind a 85 kilómmal.

Múlt hét csütörtök délután óta még mindig keszin van a gép, tegnap felhívtam őket hogy mégis mizu. Állítólag most ott tartanak, hogy kicserélték az olajat 15w50re ahogy kértem, leszedték az oldalidomokat, letisztítják a teljes blokkot majd tesztelgetik, hogy hol van olajfojás. Elvileg a jövő héten kész. Legyen úgy!

Vissza a tetejére
HozzászólásElküldve: 2019. ápr. 13., szomb. 22:19 
Moderátor

Vele motorozok: -
Én azt javaslom ha kezesebb viselkedést szeretnetek, egyúttal az sem zavar ha a motor picit jobban megy be kell tenni előre egy foggal kisebb lanckereket. Ha ez megvan utána foglalkozzatok a programmal. Nem nagy kiadás szerintem kb 5e Ft.

Vissza a tetejére
HozzászólásElküldve: 2019. ápr. 14., vas. 10:10 
Új tag

Vele motorozok: rst futura
az a rántás kigyorsításkor szoftvercserével nem fog megszűnni, nekem is ez volt a gond! Az alapjárat vezérlését kell összehangolni a gázadással, vagy megkeresni a hibát. Nekem Laci szenvedett vele, míg megtalálta, egy alattomosan megrepedt vákumcső volt, ami sehonnan sem látszott sérültnek, de teljesen összezavarta az alapjáratot, és kis fordulaton is egyenletlen volt a motor járása. Most határozottan jobb, de majd egy hét mulva kezdem tesztelgetni, akkor leszek otthon. Mondjuk lesz egy utam pestre, ha szép idő lesz, és ha sikerül összehozni, akár kipróbálhatod!

Vissza a tetejére
HozzászólásElküldve: 2019. ápr. 15., hétf. 9:47 
Kíváncsi

plazer írta:
Én azt javaslom ha kezesebb viselkedést szeretnetek, egyúttal az sem zavar ha a motor picit jobban megy be kell tenni előre egy foggal kisebb lanckereket. Ha ez megvan utána foglalkozzatok a programmal. Nem nagy kiadás szerintem kb 5e Ft.

Gondolkodtam rajta de korábban írta valaki, hogy a kisebb lánckerékkel 2 literrel többet evett a motor - persze lehet, hogy csak azért mert jobban húzgálta az illető a gázt :)
Nincs bajom a gyorsulással, sőt mivel túrázásra használom főleg jó, hogy 120-130nál nem túl magas még a fordulatszám, kvázi a motort nem is hallom.

Vissza a tetejére
HozzászólásElküldve: 2019. ápr. 15., hétf. 9:50 
Kíváncsi

pilota67 írta:
az a rántás kigyorsításkor szoftvercserével nem fog megszűnni, nekem is ez volt a gond! Az alapjárat vezérlését kell összehangolni a gázadással, vagy megkeresni a hibát. Nekem Laci szenvedett vele, míg megtalálta, egy alattomosan megrepedt vákumcső volt, ami sehonnan sem látszott sérültnek, de teljesen összezavarta az alapjáratot, és kis fordulaton is egyenletlen volt a motor járása. Most határozottan jobb, de majd egy hét mulva kezdem tesztelgetni, akkor leszek otthon. Mondjuk lesz egy utam pestre, ha szép idő lesz, és ha sikerül összehozni, akár kipróbálhatod!

Nekem elvileg most cserélték a vákuumcsövet. Majd elviszem a Lacihoz a motort, aztán majd ő úgyis látja, hogy mit lehet vele kezdeni. Ha semmit, az se baj.
Ha pesten vagy, mindenképp hívj fel vagy írj egy sms-t és fussunk össze! Fehér Balázs a tisztes nevem :) - 06 70/705 5382

Vissza a tetejére
HozzászólásElküldve: 2019. ápr. 15., hétf. 21:00 
Moderátor

blazed írta:
plazer írta:

Gondolkodtam rajta de korábban írta valaki, hogy a kisebb lánckerékkel 2 literrel többet evett a motor - persze lehet, hogy csak azért mert jobban húzgálta az illető a gázt :)
Nincs bajom a gyorsulással, sőt mivel túrázásra használom főleg jó, hogy 120-130nál nem túl magas még a fordulatszám, kvázi a motort nem is hallom.

Most ez annyi változást hoz hogy a Tuono 6.-ban 160-nal 6000-t forgott, az eggyel kisebb lancketekkel pedig 6300 szóval nem lesz orbitális különbség.

Vissza a tetejére
HozzászólásElküldve: 2019. ápr. 29., hétf. 13:14 
Kíváncsi

plazer írta:
Most ez annyi változást hoz hogy a Tuono 6.-ban 160-nal 6000-t forgott, az eggyel kisebb lancketekkel pedig 6300 szóval nem lesz orbitális különbség.

Rendben, köszi szépen az infót, megfontolom, majd megkérdezem a Polyák Laci véleményét is. Az ECU térképet mindenképp javasolja. Legkésőbb július eleje felé megyek hozzá.

Elhoztam pénteken kesziről a motort. Gyakorlatilag az összes többi tömítést lecserélték a blokkhoz kapcsolódóan és most már csontszáraz a blokk. Az előző tulaj nem használta és elöregedett mind, végülis nem az újonnan feltett szelepfedél tömítéssel volt a gond. Lecseréltettem az olajat 15w50-esre és tettek mégegy kísérletet a fokozatkijelző beállítására de nem sikerült - meggyőződésük szerint jól van bekötve minden, valszleg maga az egység hibás úgyhogy majd futok egy kört az AGO Motors-nál ahol vettem.

Most kifejezetten elégedett voltam azzal, ahogy kezelték a dolgokat. 2 hét alatt kész lett a motor úgy, hogy az egyik tömítést le kellett gyártatniuk mert nem tudtak sehonnan rendelni. Úgy látszik, hogy csak rájuk kell pirítani és tudnak, ha akarnak. A motorral mentem pénteken és szombaton is egy jót. Tökéletes, olajfojásnak vagy ködnek nyoma sincs. Hétvégén megint kiviszem majd szombaton és vasárnap is, alig várom.

Vissza a tetejére
HozzászólásElküldve: 2019. máj. 3., pén. 8:54 
Új tag

Vele motorozok: RST1000 Futura
Sziasztok Rst tulajok,

Bézi Tamás vagyok, múlt héten én is boldog Aprilia tulaj lettem. Gondoltam csatlakozok hozzátok. Én Mogyoródon lakom, mellesleg motorszerelő is vagyok, bár már csak hobby szinten szerelgetek, de van egy műhelyem. Ennek ellenére, a közel jövőben felkeresem a Polyák Lacit sok jót hallottam róla és van egy két dolog amit meg kell csinálni a motoron. Megpróbálok képet is csatolni a bejegyzéshez

Csatolmányok:
59527023_422318475259023_5772754796821872640_n.jpg
59527023_422318475259023_5772754796821872640_n.jpg [ 267 KiB | Megtekintve 505 alkalommal. ]
Vissza a tetejére
HozzászólásElküldve: 2019. máj. 3., pén. 8:58 
Kíváncsi

Tommi86 írta:
Sziasztok Rst tulajok,

Bézi Tamás vagyok, múlt héten én is boldog Aprilia tulaj lettem. Gondoltam csatlakozok hozzátok. Én Mogyoródon lakom, mellesleg motorszerelő is vagyok, bár már csak hobby szinten szerelgetek, de van egy műhelyem. Ennek ellenére, a közel jövőben felkeresem a Polyák Lacit sok jót hallottam róla és van egy két dolog amit meg kell csinálni a motoron. Megpróbálok képet is csatolni a bejegyzéshez

Szia Tamás!

Gratula a motorhoz, nagyon szép, láva narancs mint az enyém :) Én 9.kerületi vagyok, ha szeretnéd valamikor jövő héten amikor jó idő lesz kiugrok Mogyoródra, megnézném a motorod és elmondanám az én tapasztalataimat eddig a motorral, bár még csak ~2300km-t tettem meg vele, sokat tanultam róla :)

Külföldről hoztad be?

Üdv
Balázs

Vissza a tetejére
HozzászólásElküldve: 2019. máj. 3., pén. 9:27 
Új tag

Vele motorozok: RST1000 Futura
blazed írta:
Tommi86 írta:
Sziasztok Rst tulajok,

Szia Tamás!

Gratula a motorhoz, nagyon szép, láva narancs mint az enyém :) Én 9.kerületi vagyok, ha szeretnéd valamikor jövő héten amikor jó idő lesz kiugrok Mogyoródra, megnézném a motorod és elmondanám az én tapasztalataimat eddig a motorral, bár még csak ~2300km-t tettem meg vele, sokat tanultam róla :)

Külföldről hoztad be?

Üdv
Balázs

Szia Balázs,

Az nagyon jó lenne. Nem a moci magyar volt. A második tulajtól vettem. 41000 km van benne. Egy nagyon rendes fickó volt az előző tulaj, de majd elmesélem akkor.

Tomi

Vissza a tetejére
HozzászólásElküldve: 2019. máj. 3., pén. 9:37 
Kíváncsi

Tommi86 írta:
Szia Balázs,

Az nagyon jó lenne. Nem a moci magyar volt. A második tulajtól vettem. 41000 km van benne. Egy nagyon rendes fickó volt az előző tulaj, de majd elmesélem akkor.

Tomi

Kedd délután jó lehet neked? Igaz hogy szerdán jobb idő lesz de az nekem nem jó, utána meg rossz időt írnak egész hétre.
Vegyél fel Whatsappon/Viberen és megdumáljuk a pontos helyet és időt! 06707055382
Balázs

Vissza a tetejére
HozzászólásElküldve: 2019. máj. 6., hétf. 11:21 
Kíváncsi

Jelentkezett egy fura probléma nem tudom, hogy ki találkozott már vele. Keresgéltem a nemzetközi fórumon de nem láttam róla sehol sem posztot.

A helyzetjelzők (első és hátsó) csak és kizárólag akkor világítanak, ha a motort éjszakai parkoló módba rakom. Ilyenkor az első és hátsó helyzetjelző is hibátlanul világítanak tehát ez alapján nincsenek kiégve az égők
Kép

Nem olyan régen még működött minden tökéletesen azonban kb 1 hete észrevettem, hogy mikor ráadtam a gyújtást és a világításkapcsoló tompítotton volt, hogy a tompított elöl világít ahogy kell, de a hátsó lámpa nem. Levettem a gyújtást, vártam kicsit, ráadtam megint és akkor világított. Mostanra viszont már hiába kapcsolgatom a gyújtást és a világításkapcsolót, a hátsó lámpa nem világít, csak ha ebben a 'P' módban van a gyújtáskapcsoló.

Biztosan valamilyen kábel lesz a hunyó, vagy valahol valamilyen csatlakozót meg kéne pucolni csak nem tudom, hogy hol kezdjem. Van valakinek ötlete? Előre is köszi.

Vissza a tetejére
HozzászólásElküldve: 2019. máj. 6., hétf. 20:59 
Moderátor

blazed írta:
Jelentkezett egy fura probléma nem tudom, hogy ki találkozott már vele. Keresgéltem a nemzetközi fórumon de nem láttam róla sehol sem posztot.

A helyzetjelzők (első és hátsó) csak és kizárólag akkor világítanak, ha a motort éjszakai parkoló módba rakom. Ilyenkor az első és hátsó helyzetjelző is hibátlanul világítanak tehát ez alapján nincsenek kiégve az égők
Kép

Nem olyan régen még működött minden tökéletesen azonban kb 1 hete észrevettem, hogy mikor ráadtam a gyújtást és a világításkapcsoló tompítotton volt, hogy a tompított elöl világít ahogy kell, de a hátsó lámpa nem. Levettem a gyújtást, vártam kicsit, ráadtam megint és akkor világított. Mostanra viszont már hiába kapcsolgatom a gyújtást és a világításkapcsolót, a hátsó lámpa nem világít, csak ha ebben a 'P' módban van a gyújtáskapcsoló.

Biztosan valamilyen kábel lesz a hunyó, vagy valahol valamilyen csatlakozót meg kéne pucolni csak nem tudom, hogy hol kezdjem. Van valakinek ötlete? Előre is köszi.

Nem tudom a Futura melyik kormány kapcsoló van készült. Ha olyan hogy le tudod kapcsolni teljesen, helyzetjelző és tompított van rajta akkor én először azt a kormány kapcsolót néznem át. Az egy ilyen hülyes rugós, golyós kapcsoló azzal szoktak érintkezési gondok lenni.

Vissza a tetejére
HozzászólásElküldve: 2019. máj. 7., kedd 9:55 
Kíváncsi

plazer írta:
Nem tudom a Futura melyik kormány kapcsoló van készült. Ha olyan hogy le tudod kapcsolni teljesen, helyzetjelző és tompított van rajta akkor én először azt a kormány kapcsolót néznem át. Az egy ilyen hülyes rugós, golyós kapcsoló azzal szoktak érintkezési gondok lenni.

Köszi a tippet. Jaja olvastam, hogy elég gyengén sikerült a kapcsoló és többeknek elbaszódott csak mert kicsit erősebben tolták valamelyik irányba.
Mivel ezt nem nagy kunszt szétszedni ezért először nekifutok ennek, hátha tényleg csak ennyi a gond.

Vissza a tetejére
HozzászólásElküldve: 2019. máj. 8., szer. 14:41 
Moderátor

blazed írta:
plazer írta:

Köszi a tippet. Jaja olvastam, hogy elég gyengén sikerült a kapcsoló és többeknek elbaszódott csak mert kicsit erősebben tolták valamelyik irányba.
Mivel ezt nem nagy kunszt szétszedni ezért először nekifutok ennek, hátha tényleg csak ennyi a gond.

Meg ugyan így néz meg a bal oldali kapcsolót is nekem ott volt gebasz. Mindkettő érdemes évente egyszer megnézni, kitakarítani és szépen kontakt spray-vel stb leápolni a belsejét.

Vissza a tetejére
HozzászólásElküldve: 2019. máj. 11., szomb. 22:08 
Kíváncsi

plazer írta:
Meg ugyan így néz meg a bal oldali kapcsolót is nekem ott volt gebasz. Mindkettő érdemes évente egyszer megnézni, kitakarítani és szépen kontakt spray-vel stb leápolni a belsejét.

Ma volt időm foglalkozni a kérdéssel. Bár a kapcsolót nem tudtam szétszedni mivel az egyik csavar olyan lehetetlen szögben van, hogy az idomtól hosszabb csavarhúzóval nem férek hozzá, a rövid csavarhúzóm meg túl bumszli volt... 20 percig szenvedtem mire beláttam, hogy ez nem fog menni. Viszont észrevettem, hogy a világítás-csúszkát ha tompítottra rakom, akkor van egy kis rész a kapcsoló és a ház közt. Ezen a résen keresztül benyomtam egy kis kontakt sprayt és voilá... Működik a hátsó helyzetjelző szóval igazad volt. Nagyon köszi a tippet. Majd szétszedem rendesen és kitisztítom csak szereznem kell egy olyan csavarhúzót amivel odaférek.

A másik idegesítő problémát is megoldottam. Korábban írtam, hogy ha tökig balra fordítom a kormányt, beleér a tankba. A nemzetközi fórumon találtam egy témát amit pont emiatt nyitottak. Ahogy láttam, elég sokakat érint. Bár vicces de a háttérben az áll, hogy a tank egyszerűen 'felpuffad' az évek alatt egy kicsit, nem látható szabad szemmel de pont annyira megnő, hogy a duda beleér. A legjobb és egyben a legegyszerűbb megoldás a következő. A villán van mindkét oldalon egy ütköző ami a vázba beleütközik kvázi behatárolva a kormány fordulási szögét. A bal oldalira gyorskötözőt kell rakni, ezzel megnövelve az ütköző átmérőjét, és a probléma megszűnik, nem tud elfordulni odáig a kormány, hogy beleérjen a tankba. Nekem kettő gyorskötöző is kellett, de most pont jó! Nagyon boldog vagyok :)

Vissza a tetejére
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 206 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]