www.rsvforum.com

Az érzelem,és az esztétika találkozása a technikával:Aprilia !
Pontos idő: 2017. ápr. 27., csüt. 14:53

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 624 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 28, 29, 30, 31, 32
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Falco kuplung
HozzászólásElküldve: 2016. júl. 10., vas. 12:49 
A celeb

Vele motorozok: Tuono racing '03
goricsabi írta:
Steve Xtra írta:
goricsabi írta:
[quote="Steve Xtra"Sziasztok!

SL1000 Falco-val motorozom, és van egy probléma, aminek az okára egyszerűen nem tudok rájönni: ha sebességbe teszem a motort, behúzott kuplungkarnál a kerék folyamatosan forog, már cseréltünk kuplungot, erősített rugókat, többféle olajat is kipróbáltam, nem tudok rájönni, hogy mi lehet a probléma. És ráadásul megégeti a felső kiegyenlítőtartályban az olajat. Járt-e már valaki így, van-e valami tippetek, hogy mi lehet a megoldás?

Volt már szervizben - ugyan nem Aprilia-szakértőnél sajnos -, ahol csak több kárt okoztak, mint hasznot :)

Nem mi szeretnénk megcsinálni, csak egyáltalán valami ötlet kellene, hogy hol induljunk el, mert az eddigi ötletelések már nagyon sokba kerültek sajna :(

Várom a javaslatokat :) Köszi szépen!

Ha csak emelőn forgatja el a kereket és ha rajta ülsz nem akar araszolni alattad, akkor ez tök normális.

Örülök ha segíthettem :ok
De, sajnos rajta ülve is...

ez így elsőre olyan mint amikor a kuplungban csak a kopó lamellák lettek kicserélve és a fém lamellák nem, pedig ha egyszer jól meg van égetve a kuplung, akkor a hőterheléstől a fém lamellák elvetemednek mi úgy mondjuk megtányérosodik. Ilyenkor már nem sík, hanem a karika belseje befordul egy picit, így a kiemelt kuplungnál is összezár valamelyest ettől mászik a gép.
Aztán még lehet az is, hogy nincs rendesen légtelenítve a rendszer azért nem emel ki. Egy éjszakára érdemes a kuplungkart behúzva a kormányhoz rögzíteni (drót, kábelkötegelő) Nyomás alatt csak kiszökik az a légbuborék.[/quote]

Köszi szèpen, ez nagyon hasznos infó volt! Ki is derült a turpissàg úgy tűnik: rosszul volt összerakva a kuplung (a fém lemezek ès a lamellàk rossz sorrendben voltak), ezért nem emelt ki rendesen, most meg màr ettől kialakult az, amit te mondasz. Szóval most jön az hogy kéne új kuplung :( Nem tudod, hol lehetne szerezni, ami nem 1 hónap múlva jön meg?
Örülök ha segíthettem :ok

Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája: Re: Falco
HozzászólásElküldve: 2016. szept. 7., szer. 18:37 
Új tag

Vele motorozok: Falco
Sziasztok!

Aprilia Falcokám 2 hete nem volt használva. Mikor letettem minden tökéletesen működött. Ma elővettem lemostam (sima vödrös,slagos megoldás) megvártam hogy megszáradjon. Viszont amikor beindítottam, elmélyülve, mormogósan muzsikált a kis szarosom. Elvittem egy 50-es körre, de így se lett jobb. Még mindig nem a szokásos hangon kényezteti fülem, hanem öblös hangon dohog. A menetteljesítményben nem vettem észre semmit extrát. Valaki járt már itt így? Vagy csak menjek el fülészetre és ennyi.... :-P

Vissza a tetejére
HozzászólásElküldve: 2016. szept. 7., szer. 19:07 
Fanatikus fórumlakó

Vele motorozok: RSV Factory'06
Falcolala írta:
Sziasztok!

Aprilia Falcokám 2 hete nem volt használva. Mikor letettem minden tökéletesen működött. Ma elővettem lemostam (sima vödrös,slagos megoldás) megvártam hogy megszáradjon. Viszont amikor beindítottam, elmélyülve, mormogósan muzsikált a kis szarosom. Elvittem egy 50-es körre, de így se lett jobb. Még mindig nem a szokásos hangon kényezteti fülem, hanem öblös hangon dohog. A menetteljesítményben nem vettem észre semmit extrát. Valaki járt már itt így? Vagy csak menjek el fülészetre és ennyi.... :-P

Udv.
Alapjarati fordulatszam ugyan annyi mint szokott?

Web.: http://www.apriliaszerviz.hupont.hu

Vissza a tetejére
HozzászólásElküldve: 2016. szept. 7., szer. 20:39 
Új tag

Vele motorozok: Falco
Köszi a gyors választ! Igen, nem vettem észre rajta változást. Mióta nálam van 1000-1200 között van alapjáratom. Elvittem még egy körre, ahol igazán megkergettem. Ha nyelezem mintha 1-2 másodpercig csak forogna a tengely de nem jönne ki erő, és csak utána indul meg. Van ilyen vagy csak már bebeszélem magamnak?!

Vissza a tetejére
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 624 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 28, 29, 30, 31, 32

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]